دبیرستان غیردولتی دخترانه نمونه بسیج (متوسطه دوره اول)

  

بسیاری از پیشرفت های کشور مرهون تفکر بسیج است.(امام خامنه ای مدظله العالی)

مثبت بیاندیشیم

ترس­ ها و نگرانی­ های شما منجر به ایجاد اضطراب می­ شود که بی اندازه پریشان کننده است. نتیجه تغییرات بعضی مواد حاصل از این نگرانی در بدن، ممکن است مقاومت بدن را در برابر بیماری­ ها کاهش دهد و فرد را آسیب پذیرتر می­ کند.

- اگر انتظار و افکار شما مثبت و خلاق باشد جسم شما با ترشحات هورمون­ های مختلف سعی خواهد کرد که این احساس را با سلامت کلی به بدن عرضه نماید.

- از صبح تا شامگاه با خود از مسائل و مطالب مثبت صحبت کنید. برای مثال " امروز هم یک روز خوب دیگری برای من است، "  "مشکلات در سر راه من معمولاً مرتفع می شوند" ، " من انتظار سال خوبی را دارم "، " دفعه دیگر من کار را بهتر انجام خواهد داد " و مطالبی از این قبیل.- مشکلات را به فرصت­ هایی که برای گرفتن تجربه مناسب­ اند نگاه کنید. لیستی از مشکلاتی که مانع از انجام کار توسط شما گردیده است، را تهیه کنید، و یک یا دو جمله از شرح هر یک بنویسید. راه حل­ هایی را که به نظرتان می­ رسد مورد توجه و دقت لازم قرار دهید.- بیاموزید که چگونه راحت باشید و آرامش داشته باشید و رفتاری دوستانه در پیش بگیرید. سعی کنید همیشه سازنده و سودمند باشید. هنگامی که فشار عصبی و اضطراب به شما روی می­ آورد شروع به نفس کشیدن عمیق و آرام کنید. عضلات خود را ریلکس و آرام کنید و به ملایمت به مسائل جواب گفته و راه حل سنجیده پیشنهاد نمایید.

- به سلامت خودتان توجه کامل داشته باشید. ناراحتی­ هایی را که قابل درمان است را رفع کنید. ازآنچه که به سلامت شما لطمه می زند و قابل احتراز است، دوری کنید. از استراحت درست و در زمان مناسب لذت ببرید.- بهترین راه برای اینکه پیوسته خوش بین باشید معاشرت با افراد خوش بین و پیروزمند است. شما می­ توانید حقیقت بین و در عین حال خوشبین بوده و با بررسی حقایق و تکیه به توانایی­ های خود، راه حل مناسبی را برای مسائل پیدا کنید.- با شادی و خوشحالی از خواب برخیزید. خوشبینی و بدبینی بستگی به روش زندگی شما دارد. بهترین راه رشد و پرورش خود انتظاری مثبت، آنست که هر چه زودتر در زندگی آن را شروع کنید. صبحانه را با نشاط و با افراد شاد میل کنید. کتاب­ ها و مقالات خوب و آموزنده بخوانید.

- از تحصیل و آموختن مطالب جدید لذت ببرید. سال های مدرسه و تحصیل بهترین سال­ هایی است که هر فرد فارغ از هر نوع مشکل و ناراحتی می­ تواند آن را پشت سر بگذارد. با تلاش مستمر و با روحیه­ ای شاد و با عزم راسخ این مسیر را طی کنید. مطمئن باشید نتایج خوبی در انتظار افراد مصمم و پر تلاش است.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...